Kurumsal

Müşterisini stratejik ortağı olarak gören Pekdemir İnşaat, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak için çalışmalar yürütmektedir. Müşterilerini farkeden ve bu farkındalığı onlara farkettiren bir yaklaşım sergilemektedir. Müşteri memnuniyetinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla sürekli iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda geliştirilen Müşteri İstek-Şikayet Yönetim Sistemi ile müşteriler, konut teslim aşamasında Pekdemir Güvence Sistemi’ne dahil edilir, müşteri isteklerini şeffaf ve hızlı çözmek için çalışmalar yürütülür. Müşterilere en iyi hizmeti verebilmek ve beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamak için müşteri odaklı bir yaklaşım benimsenmektedir.

İstek ve Önerilerin İletilmesi

Müşterilerimizin bize çeşitli etkileşim kanallarından ulaşması mümkündür. İstek ve öneriler (0262 323 70 00 numaralı Müşteri İlişkileri Biriminden, www.pekdemirinsaat.com adresindeki Müşteri Hizmetleri bölümünde yer alan “Müşteri İstek-Şikayet Sistemi” üzerinden) ücretsiz olarak iletilebilir.

İstek ve öneriler bize farklı etkileşim kanallarından ulaşsa bile tek bir havuzda toplanır ve tek merkez tarafından sonuçlandırılır. Pekdemir İnşaat, istek ve önerilerin iletilebilmesi ve kayıt altına alınması için tüm kanallarda gerekli altyapıyı kurmuş ve sürekli iyileştirmektedir.

Kayıt Altına Alınması

Tüm müşteri istek ve önerileri kayıt altına alınmakta ve değerlendirilmektedir. İstek ve önerilerin kayıt altına alındığına dair bilgi ve takip numarası, müşterilerimize e-posta ile iletilir. Müşterilerimiz dilerlerse taleplerinin staüsünü bu takip numarası ile de izleyebilirler.

Değerlendirilmesi ve Bilgilendirme

İstek ve öneriler, konusunda uzman teknik ekibimiz tarafından çözümlenir, amacımız talepleri hemen çözümlemektir. Detaylı araştırma gerektiren durumlarda yetki sınırları çerçevesinde ve konusuna göre farklı teknik birimlere yönlendirilir ve sonuçlandırılır. Bu tip durumlarda öngörülen çözüm süresi ve başvuruların nasıl takip edilebileceği ile ilgili bilgi müşterilere iletilir.

Sonuçlandırma ve Yanıtlama

Müşteri istek ve önerilerinin mümkün olan en hızlı şekilde sonuçlandırılması ilk önceliğimizdir. Her müşteri talebi, şikayet yönetimi sürecimize göre adil, tarafsız ve standart bir şekilde değerlendirilerek sonuçlandırılır.

Sürekli İyileştirme

Pekdemir İnşaat İstek-Şikayet yönetim süreci ve hizmet kalitesi, temel performans göstergeleri doğrultusunda sürekli gözden geçirilerek iyileştirilir. Şikayetlerin tekrar etmesini önlemek amacıyla düzeltici ve önleyici faaliyetler belirlenerek süreçler revize edilir.